Polityka Prywatności

Gospodarstwo JEZIORKOWO

31-998 Kraków, ul. Ciekowiec 50

tel. 572 14 65 18, 601 65 65 78, 607 29 28 23

e-mail: kontakt@jeziorkowo.pl

Tak.

Czy trzeba się wcześniej umawiać?

Tak.
Zawsze w spacerze uczestniczy przynajmniej jedna osoba z Jeziorkowa. Alpaki są bardzo spokojne, nieagresywne, mogą je prowadzić dzieci (pod kontrolą opiekunów i naszą). Przed spacerem Goście dostają odpowiednia dawkę użytecznej wiedzy.

Czy taki spacer jest bezpieczny?

Standardowo 45 minut. Jeżeli spacerowicze są zmęczeni i mają nadmiar wrażeń - krócej. 

Jak długo trwa spacer z alpakami?

Na spacer zwykle idą dwie alpaki. Sporadycznie mogą w spacerze uczestniczyć podrośnięte cria (tak nazywa się młode alpaki). Czasami do towarzystwa zabieramy 1-3 kozy.
Spacerujemy po okolicy, po łąkach, ścieżkach i dróżkach. Zwykle zatrzymujemy się na popas w bujnej trawie, wtedy spacerowicze zwykle robią najlepsze zdjęcia.
Mamy kilka tras do wyboru. Zależnie od sezonu odwiedzamy opuszczony sad lub odwiedzamy pasące się dojne kozy (można spróbować doić).

Jak wygląda typowy spacer z alpakami?

Najczęściej, ale nie tylko.
Czasami dodatkowo bierzemy też na spacer kozy. Pozwala to "zdywersyfikować" uwagę spacerowiczów, jeżeli osób jest więcej, często też dzieci wolą zaczynać od mniejszego zwierzęcia.

Czy spacer tylko z alpakami?

Warto. 
Prawie dla każdego dziecka i dla większości dorosłych kontakt ze zwierzętami wzbudza pozytywne emocje, daje wartości poznawcze, zapewnia dobrą zabawę i niezapomniane wspomnienia. Szczególnie jeżeli są to zwierzęta roślinożerne. Mechanizm takiego działania jest szerzej opisany na naszej stronie w zakładce ALPAKOTERAPIA / ZOOTERAPIA.

Czy warto spacerować z alpakami?

Dla każdego, kto chce zażyć zdrowej przechadzki w pięknym towarzystwie, nawiązać więzi, pokazać dziecku jak się obchodzić ze zwierzętami, pokazać dziewczynie jakim się jest przewodnikiem stada, mieć niepowtarzalne i niezapomniane zdjęcia i selfie - kto chce poczuć to uczucie, kiedy zwierzę pod jego opieką jest szczęśliwe pasąc się na bujnej trawie.

Dla kogo są wskazane spacery z alpakami?

Pomysł pojawił się na Zachodzie i początkowo dotyczył koni. Wiele ludzi kocha konie, a spacer z nimi daje możliwość obcowania, nawiązywania więzi, poczucia własnej wartości - prowadzę takie duże zwierzę. I to wszystko bez potrzeby umiejętności jazdy konnej i związanych z tym niebezpieczeństw.

Szybko okazało się, że spacery z alpakami mogą sprawiać jeszcze większą frajdę. Alpaki są śliczne i urocze, a przy tym nie aż tak wielkie jak konie (mogące jednak budzić pewne obawy). Statystyczna alpaka jest dużo spokojniejsza od statystycznego konia, nawet jeżeli się spłoszy - łatwo ją utrzymać. Alpaki nie gryzą ludzi. Nawet jeżeli pojawi się odruch kopnięcia (niektóre alpaki nie lubią dotykania zadu, o czym zawsze informujemy) to jest to sygnał "nie lubię tego", a nie bolesne kopniecie.

Skąd pomysł spacerów z alpakami?

ALPAKI  - weź je na spacer!

Tak pięknie mamy w okolicy.

 

 

Przodownik Amigo czeka na resztę stawki.

 

 

Quo vadis?

 

 

Alpaki przystrzyżone, a trawa jeszcze nie.

 

 

W prawo pójdziemy, w prawo?

 

 

Coś szeleści w szuwarach nad wodą...

 

 

Daj buziaka!

 

 

Niby wszyscy uśmiechnięci, ale ojciec z tyłu czuwa ;)

 

 

Alpaki już to zobaczyły, Janek jeszcze nie ;)

 

 

Piruet skutkuje zawiniętą linką.

 

 

Już prawie wszyscy idą za Karolem.

 

Zobaczmy czy ozimina wschodzi?

 

 

No i co z tą oziminą?