Polityka Prywatności

Gospodarstwo JEZIORKOWO

31-998 Kraków, ul. Ciekowiec 50

tel. 572 14 65 18, 601 65 65 78, 607 29 28 23

e-mail: kontakt@jeziorkowo.pl

Można nas zaprosić wraz  z wybranymi zwierzętami do przedszkola, szkoły, ośrodka, na festyn itp.

 

Nie tylko stacjonarnie

Przyjmujemy wizyty indywidualnych osób i rodzin.


Przyjmujemy grupy zorganizowane (do ok. 40 osób, bez noclegu) po wcześniejszym umówieniu - wizyty przedszkoli, szkół, ośrodków pomocy społecznej (itp.), urodziny, spotkania integracyjne itd.

Dla kogo mini zoo Jeziorkowo?

Stopniowo rozwijamy uprawy warzyw i owoców systemem permakultury, czyli jak tylko można zgodnie z naturą przy maksymalnym wykorzystaniu jej możliwości, co pozwala zminimalizować nakład pracy jednocześnie uzyskując lepsze efekty.

Oczywiście bez żadnych sztucznych nawozów i środków ochrony roślin.

W stronę zdrowia

Nieopodal mamy Wisłę i przepiękny kompleks kilkunastu jeziorek ze strzeżonym kąpieliskiem - idealne miejsce na spacery piesze i rowerowe. Kilka kilometrów dalej w Pobiedniku jest lotnisko sportowe.

Inne atrakcje w pobliżu?

Zapraszamy na "spotkania z przyrodą"

  • bliski kontakt, karmienie, spacery ze zwierzętami po okolicy
    (alpaki, kozy),
  • zapoznanie się z życiem gospodarstwa wiejskiego, degustacja wyrobów i płodów rolnych (jaja, sery, wędliny, soki, przetwory, świeże warzywa i owoce,   ręcznie tłoczone oleje itp.) - wszystko tak ekologiczne jak tylko można w Krakowie, 
  • pokaz i możliwość spróbowania przerobu alpaczej wełny: przędzenie na kołowrotku lub filcowanie, oglądanie wyrobów z wełny alpaki, tematyczne zajęcia edukacyjne dla dzieci.

 

Na terenie Jeziorkowa znajduje się mini plac zabaw dla dzieci, miejsce do schronienia się przed słońcem lub deszczem, miejsce na ognisko z grillem.

Co oferuje mini zoo Jeziorkowo?

Bliski kontakt ze zwierzętami, karmienie, głaskanie, branie na ręce - dają dzieciom niezapomniane i dobre wrażenia.

 

Mamy doświadczenie w pokonywaniu tak licznych w dzisiejszym "cywilizowanym" świecie fobii i obaw wobec zwierząt. Praktycznie nie zdarzają się dzieci nie chcące kontaktu ze zwierzętami. Zdarza się, że dziecko i chce i boi się. Brak presji, danie czasu i przykładu, dobre podejście (mamy swoje "sposoby") praktycznie w stu procentach przepracowują obawy dzieci w świetną zabawę... i często pretensje, że rodzice już chcą wracać. Dotyczy to również dorosłych.

 

Nasze zwierzęta świetnie sprawdzają się w prowadzonych u nas zajęciach zooterapeutycznych (m. in. alpakoterapia) i edukacyjnych dla dzieci i dorosłych, zwłaszcza niepełnosprawnych.

Dlaczego Goście chcą do nas wracać?

Nasi Goście oglądają większość zwierząt nie zza ogrodzenia tylko mają z nimi bezpośredni kontakt fizyczny (karmienie, głaskanie, branie na ręce).

 

Oznacza to, że Goście chodzą po wybiegach zwierząt. Wiąże się z tym (zwykle fascynująca dla dzieci) możliwość zobaczenia i wdepnięcia w kupę alpaki, świnki, kury czy kozy - mimo naszego codziennego sprzątania - jak to na wsi ;). Nadmienię dla wrażliwych, że nasze świnki żywią się głównie na pastwisku (świnia jest z natury zwierzęciem roślinożernym), więc nie uświadczy się u nas odoru towarzyszącego typowej hodowli świń żywionych przemysłowymi mieszankami z dużą ilością białka zwierzęcego.

Dlaczego Jeziorkowo jest nietypowym mini zoo?

Przystrzyganiem trawy zajmują się alpaki, kozy, świnki wietnamskie, kury, gęsi, kaczki. Świnki okresowo "rujnują" trawniki i pastwisko - gorliwie ryjąc w poszukiwaniu smakowitych kłączy i larw.

 

Wszystkie czworonogi i dwunogi (drób) żywo interesują się Gośćmi, kojarząc to z podkarmianiem (w cenie biletu Goście otrzymują startową dawkę karmy dla zwierząt). Zwierzęta są przyzwyczajone do kontaktu z ludźmi i nieagresywne, są zdrowe i pod kontrolą weterynaryjną.
Nadejście Gości i listonosza anonsują psy, od myszy strzegą nas koty. 

 

Większość zwierząt jest utrzymywanych w systemie wolno wybiegowym przez cały rok, same decydują kiedy się schronić pod dach. 

Nasze zwierzęta

działające gospodarstwo rolne, położone w Krakowie. 
Jeziorkowo zachowuje wygląd i klimat gospodarstwa wiejskiego w starym dobrym stylu. Nie mamy angielskich trawników, przystrzyżonych krzewów i alejek z kostki brukowej. Jeżeli pada, warto mieć gumowce. 

 

Mamy dużo zieleni, spokoju i ciszy - pomijając gwar odwiedzających nas Gości i ich pociech (jednak Jeziorkowo ma 1.65 ha powierzchni, więc łatwo znaleźć miejsce na "chwilę zapomnienia").

Zapraszamy do obserwacji codziennego życia Jeziorkowa na Facebooku.

Mini zoo Jeziorkowo to...

Witamy serdecznie

w mini zoo Jeziorkowo!

Dobrze karmię, tato?

 

 

Skąd sie biorą jajka?

 

 

Niby większy, ale już leży!

 

 

Zabawy z Jaskrem.

 

 

Nie dziki, ale prawie wataha.