Sprawdzę jakość zanim nakarmię.

 

 

Skąd sie biorą jajka?

 

 

Niby większy, ale już leży!

 

 

Zabawy z Jaskrem.

 

 

Gunia, chcesz patyk?

 

 

Tolek, to dla ciebie!

 

 

Niesiemy Zefirkę do ważenia.

 

 

Rodzice mogą chwilę odpocząć.

 

 

Dobrze karmię, tato?

 

 

Im wyżej, tym bliżej karmy!

 

 

A tam na górze samo dobro mają.

 

 

Kilkudniowe kózki.

 

 

Różności na dużym wybiegu.

 

 

Foto za marchewkę.

 

 

Drapieżnik je z ręki.

 

 

Nie uciekają choć mogą ;)

 

Swój do swego, małe do małego.

 

 

Czy da się złapać świnkę?

 

 

Nie dziki, ale prawie wataha.

 

 

Mistrz pierwszego i drugiego planu

 

 

Witamy serdecznie w mini zoo Jeziorkowo!

Mini zoo Jeziorkowo to...

działające gospodarstwo rolne, położone w Krakowie. 
Jeziorkowo zachowuje wygląd i klimat gospodarstwa wiejskiego w starym dobrym stylu. Nie mamy angielskich trawników, przystrzyżonych krzewów i alejek z kostki brukowej. Jeżeli pada, warto mieć gumowce. 

 

Mamy dużo zieleni, spokoju i ciszy - pomijając gwar odwiedzających nas Gości i ich pociech (jednak Jeziorkowo ma 1.65 ha powierzchni, więc łatwo znaleźć miejsce na "chwilę zapomnienia").

Zapraszamy do obserwacji codziennego życia Jeziorkowa na Facebooku.

Nasze zwierzęta

Przystrzyganiem trawy zajmują się alpaki, kozy, świnki wietnamskie, kury, gęsi, kaczki. Świnki okresowo "rujnują" trawniki i pastwisko - gorliwie ryjąc w poszukiwaniu smakowitych kłączy i larw.

 

Wszystkie czworonogi i dwunogi (drób) żywo interesują się Gośćmi, kojarząc to z podkarmianiem (w cenie biletu Goście otrzymują startową dawkę karmy dla zwierząt). Zwierzęta są przyzwyczajone do kontaktu z ludźmi i nieagresywne, są zdrowe i pod kontrolą weterynaryjną.
Nadejście Gości i listonosza anonsują psy, od myszy strzegą nas koty. 

 

Większość zwierząt jest utrzymywanych w systemie wolno wybiegowym przez cały rok, same decydują kiedy się schronić pod dach. 

Dlaczego Jeziorkowo jest nietypowym mini zoo?

Nasi Goście oglądają większość zwierząt nie zza ogrodzenia tylko mają z nimi bezpośredni kontakt fizyczny (karmienie, głaskanie, branie na ręce).

 

Oznacza to, że Goście chodzą po wybiegach zwierząt. Wiąże się z tym (zwykle fascynująca dla dzieci) możliwość zobaczenia i wdepnięcia w kupę alpaki, świnki, kury czy kozy - mimo naszego codziennego sprzątania - jak to na wsi ;). Nadmienię dla wrażliwych, że nasze świnki żywią się głównie na pastwisku (świnia jest z natury zwierzęciem roślinożernym), więc nie uświadczy się u nas odoru towarzyszącego typowej hodowli świń żywionych przemysłowymi mieszankami z dużą ilością białka zwierzęcego.

Dlaczego Goście chcą do nas wracać?

Bliski kontakt ze zwierzętami, karmienie, głaskanie, branie na ręce - dają dzieciom niezapomniane i dobre wrażenia.

 

Mamy doświadczenie w pokonywaniu tak licznych w dzisiejszym "cywilizowanym" świecie fobii i obaw wobec zwierząt. Praktycznie nie zdarzają się dzieci nie chcące kontaktu ze zwierzętami. Zdarza się, że dziecko i chce i boi się. Brak presji, danie czasu i przykładu, dobre podejście (mamy swoje "sposoby") praktycznie w stu procentach przepracowują obawy dzieci w świetną zabawę... i często pretensje, że rodzice już chcą wracać. Dotyczy to również dorosłych.

 

Nasze zwierzęta świetnie sprawdzają się w prowadzonych u nas zajęciach zooterapeutycznych (m. in. alpakoterapia) i edukacyjnych dla dzieci i dorosłych, zwłaszcza niepełnosprawnych.

Co oferuje mini zoo Jeziorkowo?

Zapraszamy na "spotkania z przyrodą"

  • bliski kontakt, karmienie, spacery ze zwierzętami po okolicy
    (alpaki, kozy),
  • zapoznanie się z życiem gospodarstwa wiejskiego, degustacja wyrobów i płodów rolnych (jaja, sery, wędliny, soki, przetwory, świeże warzywa i owoce,   ręcznie tłoczone oleje itp.) - wszystko tak ekologiczne jak tylko można w Krakowie, 
  • pokaz i możliwość spróbowania przerobu alpaczej wełny: przędzenie na kołowrotku lub filcowanie, oglądanie wyrobów z wełny alpaki, tematyczne zajęcia edukacyjne dla dzieci.

 

Na terenie Jeziorkowa znajduje się mini plac zabaw dla dzieci, miejsce do schronienia się przed słońcem lub deszczem, miejsce na ognisko z grillem.

Inne atrakcje w pobliżu?

Nieopodal mamy Wisłę i przepiękny kompleks kilkunastu jeziorek ze strzeżonym kąpieliskiem - idealne miejsce na spacery piesze i rowerowe. Kilka kilometrów dalej w Pobiedniku jest lotnisko sportowe.

W stronę zdrowia

Stopniowo rozwijamy uprawy warzyw i owoców systemem permakultury, czyli jak tylko można zgodnie z naturą przy maksymalnym wykorzystaniu jej możliwości, co pozwala zminimalizować nakład pracy jednocześnie uzyskując lepsze efekty.

Oczywiście bez żadnych sztucznych nawozów i środków ochrony roślin.

Dla kogo mini zoo Jeziorkowo?

Przyjmujemy wizyty indywidualnych osób i rodzin.


Przyjmujemy grupy zorganizowane (do ok. 40 osób, bez noclegu) po wcześniejszym umówieniu - wizyty przedszkoli, szkół, ośrodków pomocy społecznej (itp.), urodziny, spotkania integracyjne itd.

Nie tylko stacjonarnie

Można nas zaprosić wraz  z wybranymi zwierzętami do przedszkola, szkoły, ośrodka, na festyn itp.

 

Gospodarstwo JEZIORKOWO

31-998 Kraków, ul. Ciekowiec 50

tel. 572 14 65 18, 601 65 65 78, 607 29 28 23

e-mail: kontakt@jeziorkowo.pl

Polityka Prywatności