Polityka Prywatności

Gospodarstwo JEZIORKOWO

31-998 Kraków, ul. Ciekowiec 50

tel. 572 14 65 18, 601 65 65 78, 607 29 28 23

e-mail: kontakt@jeziorkowo.pl

Przed spacerem Goście dostają info na temat przebiegu spaceru, zachowań zwierząt, zasad zachowania się ludzi - celem nawiązania jak najlepszej więzi ze zwierzętami. Jeżeli w spacerze mają uczestniczyć małe dzieci, szczególnie "żywiołowe" którym trudno jest słuchać przez 10 minut, zalecamy zabranie ulubionej zabawki itp. - aby opiekunowie mogli spokojnie wysłuchać instruktażu i pokazu, to ciekawe i zawiera zasady bezpieczeństwa.

 

Na spacer idziemy na okoliczne polne drogi i łąki. Po drodze urządzamy popas dla alpak, wtedy jest najlepsza okazja do robienia zdjęć i bliższych interakcji.

 
Spacer trwa ok. 45 minut.
 
Uwaga! Nie wykorzystujemy naszych zwierząt. Współpracujemy z nimi na zasadzie partnerstwa i wzajemnych korzyści. To podoba się również naszym Gościom. Spacer ma być przyjemnością dla ludzi i zwierząt.
 
Dla ludzi jest to samodzielne prowadzenie alpak i powodowanie zwierzętami (wejściem w rolę lidera i przewodnika), spacer jako taki na łonie natury, możliwość bliskich interakcji ze zwierzętami (co daje unikalne możliwości sprawdzenia się i poznania siebie i bliskich), zrobienie niepowtarzalnych zdjęć, partnerstwo, pokazanie i pomoc dziecku (lub bliskim) w przygodzie z alpakami itd. Na spacer idzie z Państwem 1 osoba z Jeziorkowa, służąca radą, pomocą i informacjami.
 
Dla zwierząt to wyjście w miejsca, gdzie jest inna, czasami bujniejsza lub smaczniejsza trawa, niż na ich stałym pastwisku. Spacer z naszymi alpakami nie jest prowadzeniem zwierząt na krótkiej uwięzi i częstym głaskaniem pluszaka. Alpaki nie odbierają głaskania przez obcych ludzi jako przyjemność, one to tolerują - najczęściej "kupujemy to" smaczkami, np. marchewką. Alpaki takie są.
Oczywiście w czasie spaceru (szczególnie popasu) jest możliwość pogłaskania, przytulenia się (pod kontrolą), zrobienia selfie, sprawdzania jakie rośliny alpaki lubią najbardziej i innych atrakcji. Najlepszą okazją do bliskich karesów z alpaką jest karmienie na terenie mini zoo.
 
Na spacer standardowo idą dwie alpaki i grupa 1 do 4 osób.
 
Cena 150 zł za grupę.
 
Dla większej ilości osób kalkulacja indywidualna.
 
Na spacer można zabrać też kozę lub kozy (dodatkowa opłata), szczególnie jeżeli w grupie są małe dzieci. Kozy nie są tak piękne jak alpaki, ale są mniejsze i bardziej kontaktowe od alpak. ;)
 
Prosimy o odpowiedni ubiór i najlepiej pełne obuwie.
 
Zalecamy nie nadużywanie kosmetyków lub użycie mydła i kosmetyków naturalnych. Zapachy różnie działają na zmysły zwierząt, co może skutkować różnymi reakcjami (nigdy niebezpiecznymi).
 
Wszyscy Spacerowicze są po spacerze zadowoleni, bardzo zadowoleni lub bardzo, bardzo zadowoleni. Wiele osób powtarza to doświadczenie nawet wielokrotnie.
 
Konieczne dobre nastawienie i dobry humor!
 
Ps.
Alpakom i nam nie przeszkadza w spacerze deszcz, niska temperatura, wiatr. Oczywiście jest niewielki sens spaceru w ulewie - wtedy można przełożyć spacer na inny termin.

 

Spacery z alpakami - zasady i korzyści.