Polityka Prywatności

Gospodarstwo JEZIORKOWO

31-998 Kraków, ul. Ciekowiec 50

tel. 572 14 65 18, 601 65 65 78, 607 29 28 23

e-mail: kontakt@jeziorkowo.pl

23 stycznia 2019

Zieleń, przyroda, zwierzaki... Niestety, czasami mimo najlepszych chęci i umiejętności, życie niesie też chwile trudne i smutne.

 

Tegoroczny urodzaj jabłek i ich nadmierny łączny ciężar spowodował gwałtowny przechył 3 jabłonek (mimo że to stare odmiany wysokopienne). Prostowanie i podpieranie powinno je uratować. Wiosna pokaże.

 

Gwałtowna wichura połamała potężne konary wiekowej jabłoni, co zdemolowało właśnie montowany wojskowy namiot dla Gości. Na szczęście wojskowy sprzęt ma przetrwać artyleryjski ostrzał i dał się naprawić.

 

W lecie odeszła polować na niebieskich połoninach stareńka suka Falka (collie). W grudniu zmarła dwutygodniowa alpaka. Miała od początku problemy z odpornością. Mimo transfuzji osocza krwi z przeciwciałami przyplątała się sepsa. Przez półtora tygodnia walczyliśmy nawadniając ją co 4-5 godzin i karmiąc co dwie godziny przez całą dobę. Mała walczyła dzielnie, nawet lekarze podziwiali jak trwa mimo nikłych szans. Nie udało się.

 

W grudniu u charta Jaskra został zdiagnozowany nowotwór niezstąpionego jadra (prawdopodobnie nie złośliwy). Błyskawiczna operacja poszła dobrze. Jak na razie pies jest w świetnej formie).

Czasami nie jest dobrze...